پس از آخرین مطالعه، ویپینگ به عنوان جایگزین نیکوتین سالم تری برای سیگار مورد حمایت قرار گرفت

February 14, 2023

آخرین اخبار شرکت پس از آخرین مطالعه، ویپینگ به عنوان جایگزین نیکوتین سالم تری برای سیگار مورد حمایت قرار گرفت

جان فون رادویتز

 

ویپینگپس از اولین مطالعه بلندمدت در مورد اثرات آن در افراد سیگاری سابق، توسط متخصصان بهداشت به شدت تایید شده است.

پس از شش ماه، افرادی که از واقعی بهسیگارهای الکترونیکیسموم و مواد سرطان زا در بدنشان بسیار کمتر ازسیگاری های مداوم، دانشمندان دریافتند.

 

آخرین اخبار شرکت پس از آخرین مطالعه، ویپینگ به عنوان جایگزین نیکوتین سالم تری برای سیگار مورد حمایت قرار گرفت  0

بر اساس تجزیه و تحلیل نمونه‌های بزاق و ادرار، لکه‌های نیکوتین بسیار ایمن‌تر از محصولات تنباکو هستند.

کارشناسان امیدوارند که این یافته‌ها به افرادی که بالقوه سیگار را ترک می‌کنند، که با پیام‌های متفاوت در مورد ایمنی سیگارهای الکترونیکی سردرگم شده‌اند، اطمینان خاطر دهد.

برخی از مطالعات قبلی که نشان می‌دهند مصرف سیگار به اندازه سیگار مضر است، شباهت کمی با تجربه دنیای واقعی دارند.

یافته های جدید همچنین نشان می دهد که برای ایمن بودن، لازم است افراد سیگاری به طور کامل به سیگارهای الکترونیکی یا درمان جایگزین نیکوتین (NRT) روی بیاورند.

شرکت‌کنندگانی که در مطالعه شکست خورده‌اند، هنوز مقادیر قابل‌توجهی از سموم مرتبط با تنباکو در بزاق و ادرار خود داشتند.

دکتر لیون شهاب، نویسنده اصلی این مقاله، از دانشگاه کالج لندن، می‌گوید: «مطالعه ما به شواهد موجود اضافه می‌کند که نشان می‌دهد سیگارهای الکترونیکی و NRT بسیار ایمن‌تر از سیگار کشیدن هستند و نشان می‌دهد که خطر بسیار پایینی در استفاده طولانی‌مدت از آن‌ها وجود دارد.

ما نشان داده‌ایم که سطوح مواد شیمیایی سمی در بدن سیگارهای الکترونیکی به طور قابل‌توجهی کمتر از آنچه در مطالعات قبلی با استفاده از آزمایش‌های شبیه‌سازی شده پیشنهاد شده است، است.این بدان معنی است که برخی از تردیدها در مورد ایمنی سیگارهای الکترونیکی ممکن است اشتباه باشد.

"نتایج ما همچنین نشان می دهد که در حالی که سیگارهای الکترونیکی نه تنها ایمن تر هستند، میزان نیکوتینی که آنها ارائه می کنند تفاوت قابل توجهی با سیگارهای معمولی ندارد.

این می تواند به افراد کمک کند تا با مقابله با هوس های خود به روشی ایمن تر، سیگار را به طور کامل ترک کنند.

دانشمندان با بودجه تحقیقات سرطان در بریتانیا، در مجموع 181 فرد از جمله سیگاری ها و سیگاری های سابق را که حداقل به مدت شش ماه از سیگارهای الکترونیکی یا محصولات NRT مانند چسب ها و اسپری های بینی استفاده کرده بودند، مورد مطالعه قرار دادند.

گروه سوم همزمان با استفاده از سیگارهای الکترونیکی و محصولات NRT به سیگار کشیدن ادامه دادند.

در مقایسه با افراد سیگاری تمام وقت، مصرف کنندگان فقط سیگار الکترونیکی 97 درصد سطوح کمتری از یک ماده شیمیایی سمی به نام NNAL داشتند که به شدت با سرطان ریه مرتبط است.

اما تفاوت کمی در سطوح NNAL بین مصرف کنندگان فقط سیگار و کسانی که هم سیگار واقعی می کشیدند و هم سیگار الکترونیکی بخار می کردند، وجود نداشت.

مواد دیگری به نام ترکیبات آلی فرار (VOCs)، از جمله آکریل آمید بسیار سرطان زا و آکریلونیتریل آزاد کننده سیانید، نیز به مراتب کمتر در بدن مصرف کنندگان سیگار الکترونیکی وجود داشت.

آلیسون کاکس، مدیر پیشگیری از سرطان در تحقیقات سرطان بریتانیا، می‌گوید: «حدود یک سوم مرگ‌های ناشی از دخانیات به دلیل سرطان است، بنابراین ما می‌خواهیم شاهد ترک اعتیاد تعداد بیشتری از 10 میلیون سیگاری در بریتانیا باشیم.

این مطالعه به شواهد فزاینده ای اضافه می کند که سیگارهای الکترونیکی جایگزین بسیار ایمن تری برای تنباکو هستند و نشان می دهد که اثرات طولانی مدت این محصولات حداقل خواهد بود.

درک و اطلاع از مزایای جایگزین های نیکوتین، مانند سیگارهای الکترونیکی، گام مهمی در جهت کاهش تعداد مرگ و میر ناشی از دخانیات در اینجا در بریتانیا است.

سایر کارشناسان بریتانیایی از این مطالعه که در مجله Annals Of Internal Medicine منتشر شده است، به عنوان "بی نظیر" و "مهم" استقبال کردند.

دکتر اد استفنز، محقق ارشد در دانشگاه سنت اندروز، گفت: «این مقاله مزایای بالقوه سیگارهای الکترونیکی را تأیید می کند و به شواهد فزاینده ای کمک می کند که نشان می دهد خطر مواد شیمیایی موجود در بخار بسیار کمتر از دود سیگار است. یک سیگار الکترونیکی همانطور که سازنده در نظر گرفته استفاده می شود.

جیمی هارتمن بویس، محقق ارشد رفتارهای سلامت در دانشگاه آکسفورد و سردبیر گروه اعتیاد به دخانیات کاکرین، می‌گوید: «ما هنوز به مطالعات بیشتری در مورد ایمنی بلندمدت سیگارهای الکترونیکی نیاز داریم، اما این مطالعه به شواهد فزاینده‌ای می‌افزاید. سیگارهای الکترونیکی به طور قابل توجهی ایمن تر از کشیدن سیگارهای معمولی هستند، همانطور که استفاده طولانی مدت از NRT است.

سیگار به طور منحصربه‌فردی کشنده است و سیگاری‌هایی که به سیگارهای الکترونیکی یا استفاده طولانی‌مدت از NRT روی می‌آورند باید به خاطر داشته باشند که مضرات سیگار از قیر ناشی می‌شود و نه نیکوتین.

پروفسور کوین فنتون، مدیر ملی سلامت و رفاه در بهداشت عمومی انگلستان، گفت که این یافته ها شواهد بیشتری را ارائه می دهد که تغییر به سیگارهای الکترونیکی می تواند "به میزان قابل توجهی آسیب" به سیگاری ها را کاهش دهد.

وی افزود: بهترین کاری که یک سیگاری می تواند برای خود و اطرافیانش انجام دهد این است که اکنون، به طور کامل و برای همیشه سیگار را ترک کند.سیگارهای الکترونیکی محبوب‌ترین روش ترک سیگار در انگلستان هستند و خدمات ترک سیگار محلی مؤثرترین راه برای ترک سیگار است، با کسانی که این دو را ترکیب می‌کنند، بالاترین میزان موفقیت را دارند.

یکی از سخنگویان انجمن صنعت ویپینگ بریتانیا، گفت: "محبوبیت ویپینگ در چند سال گذشته در بریتانیا به طور قابل توجهی افزایش یافته است.در حال حاضر نزدیک به سه میلیون ویپر وجود دارد.

"ما از دولت می‌خواهیم بداند که این یک فرصت بزرگ برای سلامت عمومی است و با صنعت بخارپز همکاری کند تا سیگاری‌های بیشتری را تشویق کند که از دخانیات به مصرف سیگار روی آورند.

PA